۲۵ واقعیت درباره گوگل ادوردز

25 واقعیت درباره گوگل ادوردز

۱ – گوگل در سال ۲۰۰۰ اولین نسخه پلتفرم ادوردز که بر مبنای CPM (هزینه به ازای نمایش) بود را منتشر کرد. این نسخه در سال ۲۰۰۲ به مدل پرداخت هزینه بصورت مزایده به روز رسانی شد.

۲- یک دانش آموز ۱۸ ساله به نام اسکات باینستر پس از ترک تحصیل ، با فروش ایده خود به گوگل که به صورت پرداخت به ازای موقعیت نمایش بود میلیون ها دلار کسب درآمد کرد. این ایده بعدها مبنای ایده بیل گراس برای گسترش نسخه های بعدی گوگل ادوردز بود.

۳- حدود ۹۷ درصد از درآمد سالانه گوگل از طریق گوگل ادوردز و تبلیغات می باشد.

۴ – به طور متوسط هر کسب و کار با صرف ۱ دلار در تبلیغ در گوگل ، ۲ دلار کسب درآمد می کند.

۵ – در سال ۲۰۱۱ گوگل رکورد راه اندازی ۱.۲ میلیون تبلیغ متنی برای  کسب و کارهای مختلف را ثبت کرد.

۶ – بطور متوسط و نسبی میانگین CTR برای یک تبلیغ در صفحه اول ۷.۹۴% است.

۷ – یک تبلیغ در بالای صفحه اول به طور متوسط ۱۰ کلیک بیشتر نسبت به نسخه قبلی گوگل ادوردز که تبلیغات در سمت راست صفحه نمایش داده میشد کسب می کند.

۸ – در سال ۲۰۱۲ درآمد گوگل از گوگل ادوردز به ۱۲.۲۱ میلیارد دلار رسید. در همان سال مجموع هزینه کلیک های پرداختی کسب و کارها ۴۲ درصد افزایش یافت.

۹ – ۹۷ درصد هزینه پرداختی کسب و کارها در گوگل ادوردز به ازای سرچ های انجام شده کاربران در گوشی های هوشمند است.

۱۰ – در سال ۲۰۱۱ ابزارهای تبلیغ و جستجوی گوگل ۸۰ میلیارد دلار فعالیت اقتصادی در آمریکا ایجاد کرده است.

۱۱ – صنعت بیمه و بنگاه های مالی اعتباری در سال ۲۰۱۱ در مجموع ۴ میلیارد دلار صرف هزینه تبلیغات گوگل ادروردز خود کرده اند.

۱۲ – کلیدواژه های مرتبط با  صنعت بیمه و بنگاه های مالی اعتباری غالبأ جزء گرانترین کلیدواژه ها در گوگل ادرودز هستند و اکثر آنها خواستار هزینه کلیک های بالای ۵۰ دلار هستند.

۱۳ – شرکت آمازون در سال ۲۰۱۱ حدوداٌ ۵۵.۲ میلیون دلار صرف هزینه تبلیغات خود در گوگل ادوردز کرده است.

۱۴ – در زمان متوقف بودن تبلیغات گوگل ادوردز ۸۹% ترافیک ایجاد شده با تبلیغات توسط جستجوی ارگانیک جایگزین نمی شود.

۱۵ –در کلید واژه های با رقابت بالا و تجاری ، ۴۰ درصد کلیک ها بر روی ۳ تبلیغ موجود در بالای صفحه انجام شده است.

۱۶ – پس از منسوخ شدن نسخه قبلی گوگل ادوردز که تبلیغات در سمت راست صفحه نمایش داده میشد ؛ در نسخه جدید در حدود نیمی از کاربران (۴۵.۵%) تفاوت بین سرچ های ارگانیک و تبلیغی را متوجه نمی شوند.

۱۷ – با توجه به قرارداشتن دفتر اصلی گوگل در کشور آمریکا ، هم اکنون قوانین کنگره آمریکا برای گوگل ادوردز نیز شامل می شود.

۱۸ – گوگل مالک شبکه جهانی آنلاین و بزرگی مانند سایت های معتبر YouTube ، Gmail و Blogger برای نمایش تبلیغات بنری و ویدئویی خود 

۱۹ – نمایش به صورت بنری و ویدئویی در هر ماه ۱۸۰ میلیارد نمایش را برای تبلیغات گوگل ادوردز فراهم می کنند. ( در حدود ۶ میلیارد نمایش در هر روز!!!)

۲۰ – کمپین های تبلیغات بنری و ویدئویی گوگل ادوردز در دسترس ۸۰ درصد کاربران اینترنت است.

۲۱ – طبق آمار گوگل ۹۹ درصد از ۱۰۰۰ مشتری برتر گوگل ادوردز تبلیغات خود را به صورت بنری و ویدئویی در YouTube فعال کرده اند.

۲۲ – به طور متوسط میزان CTR یک تبلیغ بنری و ویدئویی گوگل ادوردز در حدود ۰.۴% است. ۴ برابر بیشتر نسبت به تبلیغات بیلبوردی در آمریکا و ۱۰ برابر بیشتر نسبت به تبلیغات فیسبوک!

۲۳ – کسب و کارهایی که تبلیغات خود را در گوگل ادوردز به صورت بنری و ویدئویی اجرا کرده اند به مراتب بیشتر بدنبال برندسازی و معرفی کسب و کار خود هستند.

۲۴ – طبق گزارش کمپانی Yankee Candle قابلیت بازاریابی مجدد در گوگل ادوردز (remarketing) ، نرخ تبدیل (conversion) این شرکت را ۶۰۰% افزایش داده است در حالی که هزینه های conversion این شرکت به نصف رسیده است.

۲۵ – طبق آمارهای گوگل ، کمپین هایی که از قابلیت Conversion Optimizer استفاده می کنند ، ۲۱ درصد نرخ conversion آنها افزایش یافته است در حالیکه هزینه CPA آنها به طور متوسط ۱۴ درصد کاهش یافته است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Close Menu
×

Cart