۷ راه برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

7 راه برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

در این مقاله نکاتی را برای شما بیان کرده ایم که در صورت رعایت آنها ، هدر رفت اعتبار تبلیغ شما بسیار کاهش خواهد یافت و در نتیجه تبلیغ شما در حالت بهینه تری قرار خواهد گرفت.

۱ – بررسی حالت های مختلف تطبیقی برای کلید واژه ها

1 – بررسی حالت های مختلف تطبیقی برای کلید واژه ها

زمانی که یک کلیدواژه را به تبلیغ خود اضافه می کنید ، حالت تطبیقی پیشفرض آن بر روی broad قرار دارد. در این حالت کلید واژه در وضعیتی قرار دارد که بیشترین تعداد نمایش و کلیک را نسبت به حالت های phrase و exact خواهد داشت ، استفاده از حالت broad بیشترین ترافیک ورودی را برای یک تبلیغ بدنبال خواهد داشت و می توان از این ویژگی برای یافتن کلید واژه های جدید از طریق گزارش  سرچ ترم (search terms)  استفاده کرد اما با توجه به ویژگی حالت broad ، مسلماٌ این حالت تعداد کلیک هرز بسیار زیادی را برای یک تبلیغ ایجاد خواهد کرد و سبب هدر رفت  اعتبار یک تبلیغ خواهد شد. این موضوع تنها برای حالت broad اتفاق نمی افتد ، بلکه در برخی از موارد حالت phrase نیز کلیک های هرزی بدنبال خواهد داشت.

تا این جای کار شاید به این نتیجه رسیده باشید که بهترین حالت تطبیق کلیدواژه ها در گوگل ادوردز  ، حالت exact می باشد اما این مورد برای تمامی تبلیغات صدق نمی کند زیرا در حالت exact تبلیغ بسیار محدود خواهد شد و این موضوع به هیچ وجه برای شما مفید نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم تمامی حالات تطبیق را به مرور برای کلیدواژه های خود تست کنید و در نهایت موردی که بهینه تر است را به عنوان کلید واژه اصلی خود قرار دهید.

۲ – قرار دادن کلید واژه های چند سیلابی برای کمپین گوگل ادوردز

2 – قرار دادن کلید واژه های چند سیلابی برای کمپین گوگل ادوردز

کلید واژه های تک سیلابی و عام سبب افزایش کلیک هرز برای شما خواهد شد. حتی کلید واژه های تک سیلابی در حالت exact نیز این مشکل را شامل می شوند. پیشنهاد می کنید تا حد امکان از کلید واژه های چند سیلابی که بطور کامل تعیین کننده حوزه کاری شما است و امکان نمایش تبلیغ شما برای کاربران هدف را افزایش می دهد برای کمپین خود تعریف نمایید. به مثال زیر توجه کنید:

شرکتی که در زمینه اجاره اتومبیل های کلاسیک فعالیت دارد ، در صورتی که کلید واژه “اتومبیل” در حالت phrase را برای تبلیغ خود قرار دهد و لیست negative keywords دقیق و مناسبی نداشته باشد ، تبلیغ وی با سرچ کلید واژه “خرید اتومبیل وارداتی” نیز نمایش داده می شود و در صورت کلیک این کاربر بر روی تبلیغ او ، اعتبار تبلیغ هدر رفته است. بنابراین این شرکت می بایست کلید واژه ” اجاره اتومبیل های کلاسیک” و یا “قیمت اجاره اتومبیل های کلاسیک” و مانند اینها را برای تبلیغ خود تعریف کند

3 – بررسی دائم negative keywords

تبلیغاتی که دارای لیست negative keywords کامل و مناسبی هستند عمومأ بودجه تبلیغاتی آنها صرف کاربران هدف خواهد شد. روش های متعددی برای یافتن negative keywords وجود دارد که مرسوم ترین آنها استفاده از گزارش search terms ، استفاده از سرچ autocomplete گوگل و … می باشد.

4 – ایجاد بازه زمانی پیشرفته و دقیق برای نمایش تبلیغ

بازه زمانی نمایش و تنظیم دقیق آن یکی از اصولی است که در هر تبلیغ می بایست رعایت شود. از طریق این ویژگی می توان براحتی نمایش تبلیغ در ساعاتی که سیستم سرویس دهی و پشتیبانی سایت شما در حالت فعال قرار ندارد را متوقف کنید. در برخی از کسب و کارها، ساعاتی به عنوان ساعات پیک ترافیک تعریف شده است و در این ساعات بیشترین تعداد سرچ کلمات آنها انجام می شود ، بنابراین پیشنهاد می شود بازه زمانی نمایش تبلیغ را بر روی این ساعات قرار دهید و از مصرف شدن اعتبار تبلیغ در ساعات خارج از این بازه جلوگیری کنید.

۵ – تنظیم بودجه خاص برای موبایل

5 – تنظیم بودجه خاص برای موبایل

به صورت پیشفرض بودجه تنظیمی برای تمامی دیوایس ها مانند دسکتاپ ، تبلت ، گوشی های هوشمند و… در تمامی سطوح (کمپین ، گروه ها و…) برابر و یکسان می باشد. با توجه به اینکه تعداد سرچ کاربران در حوزه های کاری مختلف و در دیوایس های مختلف متفاوت است ، تعداد سرچ ها از طریق گوشی های هوشمند نسبت به دسکتاپ ها می تواند کمتر یا زیادتر باشد ، بنابراین می بایست با توجه به حوزه کاری خود ، بودجه مختص گوشی های هوشمند را به صورت ویژه و هدفمند تنظیم کنید.

۶ – قرار دادن صفحات مرتبط برای هر کلید واژه

6 – قرار دادن صفحات مرتبط برای هر کلید واژه

به هیچ عنوان نباید لندینگ پیج تمامی کلیدواژه ها را صفحه اصلی سایت قرار دهید. پیشنهاد می شود تبلیغ خود را گروه بندی کرده ، کلیدواژه های مرتبط را در یک گروه قرار داده و برای هر گروه لندینگ پیج مختص به آن را قرار دهید.

۷ – تعیین نمایش تبلیغ در مناطق جغرافیایی خاص

7 – تعیین نمایش تبلیغ در مناطق جغرافیایی خاص

با توجه به اینکه حوزه کاری و سرویس دهی خدمات شما در چه مناطقی می باشد ، محدودیت نمایش تبلیغ را برای آن مناطق تعریف کنید. این قابلیت گوگل ادوردز در کاهش هزینه های هرز و هدر رفت اعتبار تبلیغ کمک خواهد کرد. در صورتی که کسب و کار شما به صورت محلی است و مناطق خاص و محدودی را تحت پوش قرار می دهید ، نمایش تبلیغ خود را برای این مناطق محدود کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Close Menu
×

Cart