چهار راه سریع برای استفاده بهینه تر از تبلیغات گوگل

چهار راه سریع برای استفاده بهینه تر از تبلیغات گوگل

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار راه های زیادی برای بهبود و گسترش کسب و کار خود دارید اما در این میان اختصاص زمان و نیروی کافی، خود یک چالش بزرگ مدیریتی خواهد بود.

در حال حاضر تبلیغات کلیکی گوگل به عنوان یکی از مهمترین و موثرترین موارد  بازاریابی در هر کسب و کاری به حساب می آید که مدیریت آن نیاز به تخصص و صرف زمان بسیار دارد.

در این جا ما چهار راهکار آسان جهت مدیریت و بهینه سازی تبلیغ شما ارائه خواهیم داد :

 • مشخص کردن یک استراتژی

 • مشخص کردن یک استراتژی
 • برای موفقیت در گوگل ادوردز، داشتن یک هدف واقع بینانه، یکی از نکات کلیدی است. بدون هدف و برنامه ای برای دستیابی به آن هدف، شما وقت و پول خود را هدر خواهید داد. استراتژی شما باید قابل ارزیابی و همچنین برای مخاطبان حیطه کاری شما تهیه شده باشد.

  به طور مثال فرض می کنیم که شرکت شما در زمینه ی اجاره خانه به صورت روزانه در تهران فعالیت دارد. برای این مورد، شما نیاز به یک متن تبلیغاتی مناسب دارید. این امکان وجود دارد پس از ورود هر کاربر به سایت شما از طریق کلیک بر تبلیغ، از طریق سرویس conversion تعداد ورودی ها را پیگیری و بررسی نمایید. داشتن این نوع استراتژی ساده، شما را برای مدیریت کلمات کلیدی و هزینه کلیک ها کمک خواهد کرد، همچنین به شما کمک می کند تا تعاملات مشتریان خود با کسب و کارتان را بیشتر درک نمایید.

 • تنظیمات مناسب هنگام فعالسازی تبلیغ

 • تنظیمات مناسب هنگام فعالسازی تبلیغ
 • با توجه به اینکه کدام محصول شما پرفروش تر است یا کدام محصول سود بیشتری دارد شما می توانید تنظیمات تبلیغ در گوگل خود را انجام دهید و همچنین با بررسی آنها برای محصولات جدید خود برنامه ریزی نمایید.
 • مثلا حیطه کاری شما فروش لوازم خانه است. شما می توانید یک کمپین برای تلویزیون ها ایجاد نمایید و یک کمپین برای ماشین لباسشویی ها، برای هر کدام از آنها بودجه روزانه در نظر بگیرید و متن تبلیغ جداگانه و مخصوص آن محصول را ایجاد نمایید و هر کدام از آنها را به صفحه مخصوص همان محصول هدایت نمایید.

  مثلا شما یک کمپین جهت فروش ماشین لباسشویی دارید. شما می توانید در این کمپین، یک گروه تبلیغاتی مربوط به لباسشویی ال جی و گروه تبلیغاتی دیگر مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ ایجاد کنید.

  این موارد باعث خواهد شد تا شما مدیریت بهتر و سریعتری بر روی تبلیغ خود داشته و تغییرات مورد نظر خود را در لحظه اعمال نمایید.

 • انتخاب کلمات کلیدی مناسب

 • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
 • کلمات کلیدی ستون فقرات تبلیغ شما در گوگل است. با انتخاب کلمات کلیدی عمومی و نامناسب بودجه تبلیغ شما به سرعت به اتمام خواهد رسید بدون اینکه بازخوردی از تبلیغ داشته باشید. همچنین قرار دادن کلمات کلیدی بسیار محدود نیز نمایش تبلیغ را بسیار کاهش خواهد داد.

  برای انتخاب کلمات کلیدی بهترین کار این است که  به این فکر کنید که اگر مشتری شما به دنبال محصول شما باشد چه جیزی را جستجو خواهد کرد.

 • انتخاب مناسب حالت کلمات کلیدی

 • انتخاب مناسب حالت کلمات کلیدی
 • اگرشما مشتری جدید ادوردز هستید و به تازگی کمپین های خود را ایجاد کرده اید شانس این را دارید که تمام کلمات کلیدی خود را به صورت Broad وارد نمایید. این بدین معنی است که گوگل تبلیغ شما را با سرچ کلمات کلیدتان نمایش می دهد و علاوه بر آن با سرچ کلمات مشابه نیز تبلیغ نمایش خواهد داشت. مثلا اگر کلمه کلیدی شما خرید دامنه باشد تبلیغ با سرچ کلمه خرید دامنه نمایش خواهد داشت و همچنین با سرچ کلمه خرید دامین.
 • البته این مورد باعث می شود بودجه شما سریعتر به اتمام برسد که دلیل آن نمایش تبلیغ برای بازه گسترده ای از کلمات است. ولی در ابتدای کار نگران نباشید زیرا که پس از آن باید به بررسی کلمات سرچ شده بپردازید تا بتوانید بهترین نوع کلمه کلیدی را برای تبلیغ خود استفاده نمایید.

  این موارد به شما کمک خواهد کرد که تبلیغ خود را در کمترین زمان ممکن مدیریت نمایید. اما اگر در مدیریت تبلیغ خود با مشکل مواجه هستید سریعا با تیم تبلیغات تماس بگیرید. ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Close Menu
×

Cart