نگاهی به مفید تر شدن دستیار گوگل در سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۸ دستیار گوگل صحبت کردن به زبانهای جدید را یاد گرفت (Nǐ hǎo!) ، به مناطق جدیدی رفت ( مثل هلند، اندونزی و ترکیه) و با ویژگیهای جدیدی که در طول روز به کمک شما می آیند هوشمند تر شد. در طول این مسیر، افراد بیشتری شروع به کمک گرفتن از دستیار کردند و کاربران فعال دستیار گوگل در طول سال گذشته رشد چهار برابری داشتند. تا پایان این ماه (ژانویه ۲۰۱۹) ، انتظار داریم دستیار گوگل روی ۱ میلیارد دستگاه موجود شود- ۵۰۰ میلیون بیشتر از ماه می سال گذشته.

در اینجا به تعدادی از عناوین مفید تر شدن دستیار گوگل در سال ۲۰۱۸ میپردازیم: 

 • گوگل هوم برای تعطیلات: خانواده دستگاههای Google Home با فروش میلیونی در فصل تعطیلات برای یک سال دیگر رکورد زدند. به طور مشخص، صفحات هوشمند محبوب بودند.از هر هفت دستگاه فعال شده در طول مدت تعطیلات یکی از آنها Google Home Hub بود. با صفحه ای غنی برای عکسها ، فیلمها و جوابهای بصری، مردم راههای جدیدی برای استفاده از دستیارشان روی Google Home Hub پیدا کردند. صدها میلیون عکس و میلیون ها دقیقه موسیقی و فیلم پخش شده که مردم در طول تعطیلات از آن لذت بردند.
 • دستیار جهانی شد: به دستیار آموختیم تا به زبانهای جدید صحبت کرده و فرهنگهای جدید را درک کند و الان به ۳۰ زبان در ۸۰ کشور موجود است، در مقایسه با ۸ زبان و ۱۴ کشور سال گذشته. و دستیار چند زبانه شد بنابراین میتوانیددر خانه با بیش از یک زبان با آن صحبت کنید. 
 • خانه مرکزی هوشمند: با دستیار گوگل میتوانید تمام خانه هوشمندتان را از یکجا مدیریت کنید که در حال حاضر  با بیش از ۱۰,۰۰۰ دستگاه خانه هوشمند از بیش از ۱۶۰۰ برند محبوب سازگار است. در سال گذشته تعداد دستگاههای هوشمندی که به دستیار گوگل متصل شدند افزایش بیش از ۶۰۰% داشته است.
 • میزتان را با پیکسل رزرو کنید: کاربران پیکسل در ایالتهای منتخب آمریکا اولینهایی بودند که به ویژگی آزمایشی جدید دستیار گوگل –  قدرت گرفته از تکنولوژی دوپلکس- دسترسی داشتند که به شما کمک میکند تا کارهایی مانند تماس با رستوران برای رزرو یک میز را از طریق تلفن انجام دهید.
 • مکالمه طبیعی : دستیار، مکالمه کننده هوشمند تری شد، بنابراین میتواند شما را درک کرده و به صورت طبیعی به شما پاسخ دهد. تابستان گذشته، مکالمه پیوسته را معرفی کردیم که به شما اجازه میدهد یک مکالمه رفت و برگشتی طبیعی با دستیار داشته باشید. دستیار همچنین میتواند درخواستهای پیچیده تری را درک کند بنابر این میتوانید راجع به خیلی از چیزها همزمان سوال بپرسید مثلا: “هوای نیویورک و آستین چطور است؟”. و لطفا گفتن زیبا به مردم کمک کرد تا به رفتارهای مودبانه با خانواده تشویق شوند. 
 • برای خانواده تان را پخش کنید : با پخش جواب ، وقتی در حال حرکت هستید، در ارتباط ماندن با کسانی که دوستشان دارید آسان تر شده است. در این فصل از تعطیلات، بیش از ۲۴ میلیون پیام و پاسخ ارسال شد.
 • همراه آشپزی : با سری جدید صفحات نمایش هوشمند و Google Home Hub ، دستیار گوگل میتواند در آشپزخانه در دستور پخت و مراحل قدم به قدم آن به شما کمک کند. ما با پیشنهادات هوشمند بر اساس زمان روز و اولویتهای شما ، دستیار را یک سرآشپز بهتر کردیم. در این فصل از تعطیلات مردم با استفاده از دستگاه های گوگل هوم ، بیش از ۱۶ میلیون دستور غذا پختند که بیش از یک میلیون از آنها در روز کریسمس بود.
 • وقت خانواده : از بازیهای خانوادگی ، تا داستان تا موسیقی ، ما روی دستیار کار کردیم تا آن را به یک راه عالی برای ارتباط و لذت بردن از وقت در کنار خانواده تبدیل کنیم. میتوانید از دستیار بخواهید تا بعضی از عناوین محبوبتان را همراه شما بخواند و با افکتهای صوتی و موسیقی ، به داستان رنگ واقعیت ببخشد. همچنین میتوانید با صفحات هوشمند ، موسیقی محبوبتان را همخوانی کنید. و برای خانواده هایی که کودک دارند، والدین به احتمال زیاد حدس زده اند که بیشترین آهنگ درخواست شده از اسپیکرهای گوگل هوم در این فصل از تعطیلات، Baby Shark بوده است. 
 • منظم شوید : یاد داشتها و لیستهای خرید در دستیار گوگل ، استرس خرید تعطیلات را مقداری کمتر کرد و کمک کرد که فقط با صدایتان، به لیست خرید اضافه کرده و آنها را پیگیری کنید. همچنین به شما کمک کردیم که با Routines خیلی از کارها را فقط با یک دستور انجام دهید. شما همچنین میتوانید یک روتین را با زدن دکمه قطع هشدار، درست از روی نرم افزار ساعت اندروید شروع کنید.
 • هشت صدای جدید : به لطف پیشرفتهای جدید هوش مصنوعی، حالا میتوانیم فقط در طول چند هفته صداهای جدید برای دستیار ایجاد کنیم. در حالی که ظرافتهایی مانند اوج گرفتن ، سرعت و تمامی مکثهایی که معنی را انتقال میدهند هم ضبط میکنیم. بنابراین صداها طبیعی و منحصر به فرد هستند. ما امسال ۸ صدای جدید به دستیار گوگل آوردیم که شامل لهجه های بریتانیای و استرالیایی هم میشود.
 • پیشنهادهای هوشمند روی گوشی شما : ما به دستیار روی گوشی شما ظاهر تازه ای دادیم و آن را مفیدتر کردیم. میتوانید تصویر کوتاهی از روزتان به همراه به همراه پیشنهادها و یادآورهای تصویری بر اساس زمان ، مکان و آخرین تعامل هایتان با دستیار ببینید.
 • تاکسی و بلیت سینما بگیرید : ما برنامه ریزی برای تفریحات شب شما را آسان تر کردیم، با امکاناتی مثل رزرو تاکسی از طریق دستیار و خرید بلیت سینما از Fandango. 
 • مراقب بدهی هایتان باشید : با استفاده از دستیار و از طریق Google Pay میتوانید بدهی دوستانتان را بپردازید بنابر این میتوانید بیشتر تفریح کنید و کمتر درگیر زحمتهای پرداخت بدهی به یکدیگر شوید.

 ما از روز اول ، دستیار را با یک هدف در ذهنمان ساختیم: کمک برای انجام کارها. فردا در نمایشگاه CES لاس وگاس از راههای بیشتری که دستیار میتوانید در خانه، ماشین یا در حرکت به شما کمک کند رونمایی میکنیم. اگر در CES هستید، حتما از زمین بازی دستیار گوگل (Central Plaza-1) برای یک نگاه مستقیم بازدید کنید.

  تبلیغات در گوگل ایران وُردز

   این مطلب را به اشتراک بگذارید

   Share on telegram
   Share on whatsapp
   Share on email
   Share on print
   Share on facebook
   Share on google
   Share on twitter
   Share on linkedin
   Close Menu
   ×

   Cart