لینک کردن گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز

گوگل ادوردز و گوگل آنالیتیکس دو ابزار بسیار قدرتمند برای بازاریابی آنلاین شما هستند. هر کدام دارای اطلاعاتی هستند که به پیشرفت و ترقی بازاریابی آنلاین شما کمک می کنند. علاوه بر این، همانطور که می دانید این دو پلت فرم توسط یک  شرکت ساخته شده اند ، به این معنی که آنها می توانند با یکدیگر به خوبی ارتباط برقرار کنند. در حقیقت، ما می توانیم این دو اکانت را به هم متصل کنیم تا به حداکثر اطلاعات موجود دسترسی پیدا کنیم. در این مقاله به نحوه ی اتصال این دو ابزار به یکدیگر می پردازیم.

نحوه ی اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز  

اتصال اکانت گوگل انالیتیکس و گوگل ادوردز یک روند بسیار راحت است. شما می توانید این اتصال را از طرف گوگل آنالیتیکس یا ادوردز آغاز کنید. انجام این کار از طرف گوگل آنالیتیکس راحت تر است. به یاد داشته باشید که باید دسترسی ویرایش برای اکانت گوگل آنالیتیکس را با همان ایمیل که برای ورود به سیستم گوگل استفاده می کنید، داشته باشید. در اینجا با کمک تصاویر اتصال گوگل انالیتیکس و گوگل ادوردز را از سمت گوگل آنالیتیکس شرح می دهیم.

دربخش مدیریت گوگل آنالیتیکس بر روی لینک ادوردز در ستون میانی کلیک کنید .

دربخش مدیریت گوگل آنالیتیکس بر روی لینک ادوردز در ستون میانی کلیک کنید

سپس بر روی دکمه ی  New Link Group  کلیک کنید

 

سپس بر روی دکمه ی  New Link Group  کلیک کنید

در این قسمت ، از آنجا که ایمیل ورود به سیستم گوگل آنالیتیکس من نیز دسترسی کامل به MCC گوگل ادوردز را دارد، من لیستی از اکات های گول ادورز را برای این اتصال می بینم .

در این قسمت ، از آنجا که ایمیل ورود به سیستم گوگل آنالیتیکس من نیز دسترسی کامل به MCC گوگل ادوردز را دارد، من لیستی از اکات های گول ادورز را برای این اتصال می بینم .

به سادگی اکانت گوگل ادوردزی که میخواهید به گوگل انالیتیکس متصل کنید را انتخاب کرده و سپس روی Continue کلیک کنید.سپس قسمت پیکربندی پیوند را مشاهده خواهید کرد. تمامی مواردی را که تصمیم به مشاهده ی آن را در اکانت adwords خود دارید بر روی «on» قرار دهید.

به سادگی اکانت گوگل ادوردزی که میخواهید به گوگل انالیتیکس متصل کنید را انتخاب کرده و سپس روی Continue کلیک کنید.سپس قسمت پیکربندی پیوند را مشاهده خواهید کرد. تمامی مواردی را که تصمیم به مشاهده ی آن را در اکانت adwords خود دارید بر روی «on» قرار دهید.

آخرین مرحله ی مهم، بسته به نوع برچسب گذاری که برای اکانت ادوردز خود انجام داده اید ، می باشد . اگر در حال استفاده از برچسب خودکار در adwords هستید، ایجاد این لینک چیزی را تغییر نخواهد داد، بنابراین متن زیر شامل حال شما نمی شود . اگر از تگ خودکار استفاده نمی کنید، ایجاد این لینک به طور پیش فرض این قابلیت را فعال می کند. اگر این را مورد را نمی خواهید، بر روی تنظیمات پیشرفته در پایین صفحه کلیک کنید و گزینه Enable auto tagging را انتخاب کنید و یا تنظیمات خودکار برچسب گذاری خود را به همان ترتیب بگذارید.

 آخرین مرحله ی مهم، بسته به نوع برچسب گذاری که برای اکانت ادوردز خود انجام داده اید ، می باشد . اگر در حال استفاده از برچسب خودکار در adwords هستید، ایجاد این لینک چیزی را تغییر نخواهد داد، بنابراین متن زیر شامل حال شما نمی شود . اگر از تگ خودکار استفاده نمی کنید، ایجاد این لینک به طور پیش فرض این قابلیت را فعال می کند. اگر این را مورد را نمی خواهید، بر روی تنظیمات پیشرفته در پایین صفحه کلیک کنید و گزینه Enable auto tagging را انتخاب کنید و یا تنظیمات خودکار برچسب گذاری خود را به همان ترتیب بگذارید.

این مورد بستگی به شما دارد ، اما برای اطلاعات بیشتر ، فعال کردن خودکار برچسب گذاری برای همه گزارش ها حائز اهمیت است.  نحوه پیوند چندین اکانت

در بعضی موارد، ممکن است لازم باشد چندین اکانت را به هم متصل کنید تا اطلاعاتی را که نیاز دارید دریافت نمایید. در این مورد، اکنون می توانید چندین اکانت را با هم هماهنگ کنید. تفاوتی ندارد که تمایل دارید چندین اکانت گوگل آنالیتیکس  را به یک اکانت google adwords اضافه کنید یا چند اکانت گوگل ادوردز  را به یک کانت گوگل آنالیتیکس اختصاص دهید، هم اکنون هر دو مورد ذکر شده امکان پذیر است. به سادگی مراحل ذکر شده را  برای هر ارتباط به طور جداگانه انجام دهید.

ویرایش اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز

هنگامی که پیوند گروهی ایجاد کردید، می توانید اکانت های adwords و analytics را از این گروه اضافه یا حذف کنید. شما همچنین می توانید نام این گروه را تغییر دهید .  

۱.برای ورود به اکانت گوگل انالیتیکس خود در www.google.com/analytics وارد شوید

۲.روی برگه مدیریت در بالای صفحه کلیک کنید.

۳. در ستون Account، اکانت گوگل آنالیتیکسی  که می خواهید ویرایش کنید را انتخاب کنید.

۴. در ستون Property، اکانت گوگل آنالیتیکسی را که می خواهید  ویرایش کنید، را انتخاب کرده و روی لینک adwords کلیک کنید.

۵. در جدول، بر روی پیوند گروهی که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید.

۶. برای اضافه یا حذف اکات ادودز  از گروه پیوندتان، روی «ویرایش» در بخش اکانت ادوردز مرتبط کلیک کنید و کادرهای کنار آن حساب ها را انتخاب کرده و یا آنها را حذف کنید.

۷. برای اضافه کردن یا حذف اکانت گوگل انالیتیکس ، روی ویرایش در بخش پیکربندی پیوند کلیک کنید و از منوی کشویی نمایش پیوند (بازدید) استفاده کنید تا کادرهای کنار نمایشها را انتخاب کنید یا آنها را لغو کنید. شما همچنین می توانید عنوان گروه را در این بخش تغییر دهید.

۸. روی دکمه Save کلیک کنید. 

قطع اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز

چنانچه تمایل دارید اتصال تمام اکانت های ادوردز و گوگل آنالیتیکس خود را حذف کنید ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید. اگر چندین اکانت adwords در یک گروه پیوندی داشته باشید و بخواهید فقط برخی از حسابهای خود را از google analytics خود جدا کنید، از دستورالعمل «ویرایش اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز» استفاده کنید .

برای حذف تمامی اتصال ها :

۱.برای ورود به اکانت گوگل انالیتیکس  خود در www.google.com/analytics وارد شوید

۲. روی برگه مدیریت در بالای صفحه کلیک کنید.

۳. در ستون Account، اکانت گوگل آنالیتیکسی را که می خواهید از اکانت ادوردز خود جدا شود، انتخاب کنید.

۴. در ستون Property، اکانت گوگل آنالیتیکسی را که میخواهید از اکانت ادوردز خود جدا کنید، انتخاب کنید و روی لینک ادوردز  کلیک کنید.

۵. در جدول، بر روی پیوند گروهی که می خواهید حذف کنید کلیک کنید.

۶.بر روی Edit (در کنار لینک اکانت ادوردز انتخاب شده) کلیک کنید.

۷. در پایین صفحه، بر روی حذف لینک گروه کلیک کنید.

۸. در پنجره تایید، روی دکمه حذف کلیک کنید. در نظر داشته باشید، اگر یک گروه لینک شده  را حذف کنید، تمام اطلاعات بین اکانت های google analytics و google adwords شما متوقف خواهد شد

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Close Menu
×

Cart