برشی از گوگل: نگاهی به سال ۲۰۱۸

اگه بخوام سال ۲۰۱۸ رو توی یک کلمه خلاصه کنم، احتمالا اون کلمه Flossing (نوعی رقص) هست. (بچه ها، دارم درست انجامش میدم؟) ولی بیاید یه دقیقه حرکات موزون رو کنار بزاریم. همونطور که دندونپزشکم مدام بهم یادآوری میکنه، راحت چیزا رو از دست میدی وقتی به اندازه کافی وقت نمیزاری توی آینه نگاه کنی، تمرکز کنی و نخ دندون استفاده کنی. فکر کن!فکر کن. پس در حالی که ۲۰۱۸ هنوز توی ذهنمون تازه هست یکی وقت میزاریم تا نگاهی بندازیم به چیزهایی از ما که ممکنه امسال از دستتون رفته باشه:

۱. هوش مصنوعی پشت بسیاری از محصولات گوگل است، اما امسال تعدادی بیتهای جدید درست کرد، در تورنومت ماه مارس NCAA خودشو امتحان کرد، و ما رو به یه شکار تسخیر کننده برد تا ایموجی پیدا کنیم. اما ماهایی که DJ یا دانشمند اطلاعات نیستیم چی؟ هوش مصنوعی همین الان هم از راههای بسیاری وارد زندگی روزمره شما شده.

۲. با بسیاری از گوگلرهای تازه آشنا شدیم _ از کارآموز تا رزیدنت کارشناس بهره وری تا زوج پشت کروم کست_که به ما نگاه عمیقی از کارشون و چگونگی انجامش ارائه دادن. در زمان به عقب رفتیم تا اولین شغل تابستانی مدیران گوگل بیشتر بدونیم، و نگاه اجمالی که یکی از گوگلرها در کتاب کودکان خودش تصور میکرد رو دیدیم: “سوق دادن دختران به سوی کاوش در برنامه نویسی و مهندسی.”

۳. اگرچه زمان زیادی را با گوگلرها در طبیعت سپری کردیم، در سال سگ زمانی رو هم با حیوانات خوش گذروندیم. یه دسته با نمک سگ آکیتا کارشون رو توی استریت ویو گوگل شروع کردن، مزرعه ای در هلند از TensorFlow برای بررسی سلامت گاوهایش استفاده میکند، دسته ای از مرغهای ماهیخوار برای تابستان در محوطه گوگل برای فرود آمدند.

توله های برفی بیشتری رو در استریت ویو ببینید.

۴. به تعهدمان در قدرت بخشیدن به کسب و کارهای کوچک در سرتاسر دنیا عمل کردیم. از استودیهای یوگا که به دست کهنه سربازها اداره میشود تا آبجوگیری سنتی یا اپهای ارسال شغل در اسپانیا. ما همچنین دامین تاپ لول page. برای نمایش مشاغل راه اندازی کردیم.

۵.از طریق محصولاتی مانند استریت ویو ، VR و فرهنگ و هنر، شما را به یک سفر پارو زنی با کهنه سربازهای نابینا در دره گرند کنیون بردیم، یک سفر سرد قطبی به نقاط شمالی کانادا، و مهاجرت خرچنگها در “گالاپاگوس استرالیا.” ما برای اینجا خیلی از کلمه “جادویی” استفاده نمیکنیم اما وقتی مردم رو به پارکهای دیزنی یا دنیای هری پاتر میبریم، خب… اونجا دیگه لازمه…

در شمال کانادا دستکشهاتون رو فراموش نکنید.

۶. از یک کوهنورد شجاع و Lin-Manuel Miranda درباره جاهایی که براشون مهم هست شنیدیم، دور دنیا رو با Waldo سفر کردیم و سر راه هم توی یک عروسی و نمایشگاه علوم گوگل توقف کردیم.

۷. ما امسال ۲۰ ساله شدیم! در طول جشن یک ماهه، به ریشه های خودمون داخل گاراژ برگشتیم، oodle ها رو از تاریخچه Doodles به یاد آوردیم و امتحان کردیم که چطور ماموریت ما در یک میلیون سال آینده هم بکار میرود. و مثل تزئین روی کیک (تولد) ، نکات برجسته دو دهه از تاریخ گوگل رو یک جا جمع کردیم.

بازگشت به گاراژی که همه چی از اونجا شروع شد

۸. سازماندهی شدیم و تعدادی لیست مختلف از راههای استفاده از محصولاتمان درست کردیم، چه دنبال عکاسی حرفه ای از غذاها با گوشی پیکسل باشید یا با گوگل مپ برای برنامه ریزی سفرتان مشورت کنید. تعداد لیست اطلاعیه های I/O به ۱۰۰ رسید، اما برای محصولاتمان با یک میلیارد کاربر، مستقیما به سوی منبع رفتیم. 

۹. ما بر این باوریم که تکنولوژی برای کسانی که ممکن است به آن دسترسی نداشته باشند، فرصتهای بیشتری ایجاد میکند و امسال اثبات آن را از فروشندگان جوراب، کدنویس های خلاق و سازمانهایی مثل AI4ALL دیدیم. چه در سنگاپور و چه همینجا در حیاط پشتی خودمون در شمال کالیفرنیا، هیجان زده هستیم از اینکه در سال ۲۰۱۹ تعداد بیشتری از مردم را به کدنویسی آشنا کنیم.

پیشاهنگهای دختر در رقابتهای رباتیک با مربیگری گوگلرها*

۱۰. هر سالی بالا و پایین خودشو داره، اما از بین همه اینها از داستانهای افرادی که از محصولات ما به روشهای الهام بخش  استفاده میکنند خوشحالیم. دو مورد از این داستانها از Robbie Ivey و Tania Finlayson است، افرادی که با معلولیتشان تعریف نمیشوند، در عوض از محصولات گوگل استفاده میکنند تا زندگی مستقل تری داشته باشند. یک داستان دیگر به خانه نزدیک است_ یک گوگلر به یک خانواده پناهنده کمک کرد تا از گوگل ترنسلیت استفاده کرده و در این روند، تعدادی دوست مادامالعمر بسازند.

*Googler : کارمند تمام وقت شرکت گوگل

خب اینم از کلی مطلب شیرین. حالا دیگه واقعا وقت رفتن به دندونپزشکی هست.

تبلیغات در گوگل ایران وُردز

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Close Menu
×

Cart