گوگل ادسنس چیست و چگونه از آن درآمدزایی کنیم؟

راههای بسیاری هستند که با استفاده از آنها میتوان از ترافیک وبسایت درآمدزایی کرد و بیشتر این راهها مربوط به تبلیغات محصول یا سرویسهای شخص ثالث به بازدید کنندگان وبسایتتان است. این روزها برنامه های تبلیغاتی بسیاری هستند که با استفاده از آنها میتوان درآمدزایی کرد، اما محبوب ترین برنامه، گوگل ادسنس است.

این برنامه تبلیغاتی در اواسط سال ۲۰۱۳ توسط گوگل راه اندازی شد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین برنامه های تبلیغاتی در اینترنت است.  این برنامه فرصت مناسبی برای وبمسترها و دارندگان وبسایت فراهم میکند که از ترافیک وبسایتشان درآمدزایی کنند. اگر از خودتان پرسیدید که ادسنس چیست و چگونه از آن پول در بیاوریم، مقاله پیش رو شما را راهنمایی میکند.

یکی از مزایای ادسنس ، تعداد بسیار زیاد آگهی دهنده ها و پخش کنندگان آگهی است. گوگل به عنوان واسطه بین آنها عمل میکند، پس یکی دیگر از ویژگیهای خوب ادسنس ، امنیت و سلامت بالا برای هر دوی آگهی دهنده و پخش کننده است.

 

ادسنس چگونه کار میکند؟ تمام فرآیند بسیار ساده و قابل درک است. یک حساب ادسنس میسازید، قطعه کد کوچکی را در صفحات سایتتان قرار میدهید و تمام !  گوگل تبلیغ هدف داری را که مرتبط با محتوای سایت است نمایش میدهد. بازدید کننده های سایت شما روی آن کلیک میکنند و گوگل به شما پول پرداخت میکند.

گوگل ادسنس بر اساس (هزینه به ازای کلیک) و تقسیم درآمد کار میکند. از آگهی دهنده ها به ازای هر کلیک پول میگیرد و پخش کننده های آگهی هم تقریبا ۶۸% هزینه کلیک را دریافت میکنند. کمیسیون پخش کننده ها به شدت بستگی به رقابت در آن کسب و کار  دارد. در عمل، کمیسیون هر کلیک از ۲۰ سنت تا ۱۵ دلار متغیر است. اکثر کسب و کارها درآمدزایی کمتر از ۱ دلار برای پخش کننده دارند.

 

پس هدف اصلی شما، گرفتن بیشترین کلیک ممکن برای یک تبلیغ است. اما سعی نکنید با فریب دادن گوگل به طور مصنوعی تعداد کلیک ها را افزایش دهید. بازدیدکنندگان سایتتان را ترغیب به کلیک کردن روی آگهی نکنید و البته تحت هیچ شرایطی ، خودتان روی آگهی کلیک نکنید. گوگل سیستم بسیار دقیق و پیچیده ای برای جلوگیری از تقلب دارد. به محض اینکه روی سایتتان فعالیت مشکوک مشاهده کند یا به کیفیت ترافیک و کلیک ها مشکوک شود، حسابتان را به حالت تعلیق در میاورد.

میزان در آمد شما فقط وابسته به هزینه به ازای کلیک در آن کسب و کار نیست. بلکه بستگی به این دارد که تبلیغ شما چطور با علایق بازدید کنندگان سایت مطابقت دارد، آگهی در کجای صفحه سایتتان نمایش داده میشود و … . پس به محتوای سایتتان ، ظاهر و طراحی توجه کنید و همچنین آگهی را در قسمتهای مختلف صفحه قرار دهید تا کارآمد ترین گزینه را پیدا کنید.

درآمد شما همچنین بستگی به حجم ترافیک  وبسایتتان دارد. فقط تعداد بسیار کمی از بازدید کننده ها روی تبلیغ کلیک میکنند. ( ۱ تا ۲ درصد به طور متوسط). و بیشتر کلیکها برای شما درآمد کمتر از ۱ دلار دارد. پس حالا میتوانید حساب کنید چه مقدار ترافیک برای رسیدن به درآمد مورد نظرتان نیاز دارید. بنابر این اگر به فکر درآمدزایی از ادسنس هستید، به حجم بالایی از ترافیک (بازدید کننده) نیاز دارید و این امر نیاز به کار زیاد و همچنین محتوای خاص و با کیفیت دارد.

قبل از شروع یک پروژه،  میتوانید از ابزار کلمه کلیدی گوگل ادوردز برای پیدا کردن بهترین کسب و کارها از نظر حجم ترافیک، رقابت و هزینه کلیک استفاده کنید. اما همیشه منطقی تر این است که موضوع سایتتان چیزی باشد که در آن زمینه اطلاعات زیادی دارید.  در این صورت تولید محتوای با کیفیت برایتان بسیار آسان خواهد بود. توقع نداشته باشید که با یک سایت ۱۰ صفحه ای ، ماهیانه ۱۰۰۰ دلار در آمد داشته باشید. توصیه میشود که قبل از ثبت نام برای ادسنس حداقل ۲۰ تا ۳۰ صفحه محتوا داشته باشید.

به طور خلاصه،  با ادسنس میتوانید پول خوبی به دست آورید، اما این برنامه برای یک شبه پول دار شدن نیست. باید عاشق موضوعی باشید که درباره آن مینویسید و اطلاعات زیادی راجع به آن دارید. این به شما کمک میکند که ترافیک بسیاری گرفته و از این ترافیک به کمک ادسنس درآمدزایی کنید.

تبلیغات در گوگل

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Close Menu
×

Cart