افزونه تماس یا Call Extensions در گوگل ادوردز چیست؟

افزونه تماس یا Call Extensions در گوگل ادوردز چیست؟

این افزونه همانگونه که از نام آن مشخص است ، به تبلیغ شما این قابلیت را می دهد که لینکی حاوی شماره را برای تماس مستقیم کاربران با شما به تبلیغ خود اضافه کنید. این لینک تنها در دیوایس ها و گوشی های هوشمندی که قابلیت تماس تلفنی در آن ها وجود دارد نمایش داده می شود و در صورت کلیک کاربر بر روی آن ، می تواند با شما تماس بگیرد. استفاده از این قابلیت با توجه به حوزه کاری شما ، در جذب کاربر بسیار مفید خواهد بود. استفاده از این افزونه به تمامی کسب و کارها پیشنهاد نمی شود، زیرا به ازای کلیک کاربر از شما هزینه ای برابر با هزینه کلیک کسر خواهد شد ، بنابراین در صورتی که در ارائه خدمات و محصولات خود برقراری تماس و مکالمه تلفنی با کاربر می تواند مفید باشد ، از این افزونه گوگل ادوردز استفاده کنید.

این افزونه تنها برای نمایش تبلیغ به صورت متنی(Search Network) در گوگل ادوردز فعال و قابل استفاده است. در دیوایس هایی که قابلیت تماس ندارند نیز این افزونه نمایش دارد اما حالت نمایشی آن به این صورت است که شماره تلفن شما را به صورت نوشتاری نمایش می دهد و کاربر تنها امکان مشاهده آن را خواهد داشت.

فواید و ویژگی های استفاده از افزونه Call Extensions :

– استفاده از این قابلیت در جذب کاربر بسیار کمک خواهد کرد زیرا کاربر نیازی به بخاطر سپردن شماره و شماره گیری به صورت دستی نخواهد داشت و تنها با یک کلیک با شما به صورت خودکار تماس خواهد گرفت.

 فعال کردن این افزونه این قابلیت را به شما می دهد که گزارشات تماس تبلیغ خود را به صورت کامل از گوگل ادوردز دریافت و تحلیل کنید.

– با توجه به آمارها ، استفاده از این افزونه به صورت میانگین ۶ درصد به میزان CTR تبلیغ شما خواهد افزود ، بنابراین بر روی بهینه بودن تبلیغ شما و کاهش هزینه ها تأثیر مثبتی خواهد گذاشت.

– طبق آمارهای گوگل ، استفاده از این افزونه سبب تشویق بیشتر کاربر به برقراری تماس با شما خواهد شد و بنابراین شانس شما نسبت به دیگر رقبا در جذب مشتری افزایش خواهد یافت.

– امکان قرار دادن آن برای کمپین و با هر گروه تبلیغ به صورت مجزا و دسته بندی آن در سطح این موارد وجود دارد.

– افزودن ، ویرایش و یا حذف کردن آن در نمایش تبلیغ شما وقفه ای ایجاد نخواهد کرد.

– امکان تعیین بازه زمانی برای نمایش آن وجود دارد.

نکات افزونه تماس یا Call Extensions در گوگل ادوردز :

– در صورتیکه کسب و کار شما مختص مناطق خاصی می باشد و یا با توجه به سیاست های جذب مشتری شرکت شما ، بهتر است برای جذب کاربر با او تماس بگیرید بنابراین استفاده از این افزونه را به شما پیشنهاد می کنیم.

– در مواقعی که پشتیبانی تلفنی شما فعال نیست حتمأ این افزونه را غیرفعال نمایید زیرا با کلیک کاربر بر روی لینک تماس ، هزینه کلیکی از اعتبار تبلیغ شما کسر می شود و در صورت عدم پاسخگویی به کاربر اعتبار تبلیغ شما هدر رفته است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Close Menu
×

Cart